štvrtok 7. augusta 2014

On my Wishlist ... #7

Autorom tohto meme je Book Chick City :)
Cieľom je uverejniť knihy, ktoré by sme chceli mať vo svojej knižnici.
Takže vítam vás pri siedmom diely tohto meme. Ako si niektorý z vás mohli všimnúť, už tri týždne som do tohto "pravidelne" pridávajúcej rubriky neprispela. Dôvody sú prosté. Buď som na to úplne zabudla alebo sa mi jednoduhcho nechcelo. No nič!
Ďalšou knižkou je horúca novinka Šťastná sedmička, ktorú by mali u nás vydať 19. augusta od vydavateľstva YOLi. Táto kniha ma veľmi zaujala svojou anotáciou a povedala som si, že by som ju chcela mať! :-)

Anotácia:
Willow Chanceová je dvanásťročný génius. Je posadnutá rastlinami a medicínou, obzvlášť chorobami. Jej záľubou je počítať po siedmich. Sedmička má v jej živote zvláštny význam, a tak ju považuje za dokonalé číslo.
Sympatická Willow si cestu k ľuďom hľadá len ťažko. Bodaj by nie, s takým mudrlantom sa nevychádza ľahko. Aj pre učiteľov je tvrdým orieškom, k výchovnému poradcovi chodí ako na klavír. Nemá takmer žiadnych priateľov, okrem dvoch vietnamských súrodencov. Rozpráva sa s nimi, ako inak, po vietnamsky. 
Život tohto neobyčajného dievčaťa sa však nečakane zvrtne, keď jej milovaní adoptívni rodičia tragicky zahynú. Hlboký smútok prekonáva Willow vďaka nezlomnej energii, túžbe po poznaní, ale najmä vďaka priateľom. Bohužiaľ hrozí, že čochvíľa stratí aj ich. 
Román od americkej spisovateľky Holly Goldbergovej Sloanovej je vtipný, láskavý a dojímavý. Vďaka nemu pochopíte, ktorí siedmi ľudia sú najdôležitejší vo vašom živote.

Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára

...