utorok 7. októbra 2014

Mesačná chvastačka - Septembrové zlatíčka 2014


Autorom tohto meme je Judit :)
V mesačnej cvastačke ide o to, aby ste zhrnuli,
aké prírastky pribudli do vašej knižnice!
Tento mesiac bol celkom štedrý. Okrem kúpených kníh, som aj jednu vyhrala! :3 Bolo to prvýkrát v živote, takže jej výhra ma poriadne potešila! No ale teraz k číslam. :D  Kúpila som si presne päť kníh, od babky som dostala tri malé knižky a jednu som vyhrala. Tak a teraz poďme na to, o aká kúsky ide!


Kúpené knihy
Tých je dokopy päť, z toho jedna bola kúpená ako povinné čítanie do školy, ale ako som dnes zistila, kúpila som si zle. Neviem ako sa to stalo, ale nejako som asi nepochopila celému zadaniu kníh a tak. No ale čo už, ak ju nikdy nevyužijem, tak ju jednoducho predám.

Will Grayson, Will Grayson
Kniha, ktorúsi chcem prečítať už dlhší čas. Úprimne, prvýkrát ma zaujal na nej len fakt, že je od Johna Greena. Ale keď ma ošiaľ s menom Green prešiel, na knihu som sa pozrela znova a zistila som, že anotácia neznie vôbec zle a pravdepodobne mne by sa páčila. K tomu tá obálka ... Takže keď som ju jedného dňa videla v Panta Rhei, schmatla som ju a rýchlo bežala k pokladni si ju kúpiť. Kniha je v angličtine, takže sa pri aspoň zdokonalým. Zatiaľ som prečítala prvú kapitolu a poviem vám, že som sa pri nej už párkrát schuti zasmiala, tak som zvedavá. 


Labyrint: Útěk
Táto kniha v poslednom čase na všetky strany ospevovaná, takže som sa chcela sama presvedčiť, že prečo. Knihu som už začala čítať, ale ešte ma to nejako nechytilo. Ale som len na začiatku, tak hádam sa to zlepší. Podľa mňa má tá kniha krásnu obálku (a to nehovorím o prebale). K tomu som chcela ísť ešte aj na film, tak knihu chcem prečítať skôr, než si kuknem film.


Bilingválne knižky z Nového Času
Tak prvú, od Jacka Londona, som si kúpila, pretože som musela kvôli diskusii na gramatike. Zatiaľ som prečítala len jej jednu časť, ktorá sa mi nepáčila a druhú si prečítam tento týždeň, tak dúfam, že bude krajšia. Frankeisteina som si kúpila pretože ma celkovo zaujal, ale tiež som ho ešte nečítala. A v tretej knihe sú dve poviedky od Marka Twaina, ktorú som si musela tiež kúpiť ako kvázi povinné čítanie.


Džínsový denník 4
Čo k tejto knihe dodať. Na Džínsových denníkoch som kvázi dospievala, takže ďalší diel som si jednoducho nemohla nechať ujsť! K tomu Zuzka patrí celkovo k mojim najobľúbenejším autorom. Na knižku som sa veľmi tešila, ale moja sestra ma prehovorila k prečítaniu posledných dvoch-troch strán. A z toho, čo som si prečítala, nie som dvakrát nadšená, takže sa toho čítania dosť bojím, ale tak ešte uvidím!


Štěstí ve stínech
Kniha po ktorej už dlhšiu dobu túžim. Kniha, na ktorú ma navnadila Arvari so svojím Knižným tipom. Pôvodne ma svojou anotáciou nezaujala, ale keď celú sériu Arvari vychvaľovala, tak som si povedala, že by stála za prečítanie. Na čítanie tejto knihy sa teším, i keď sa trošku desím tej češtiny, predsa čítať mangy v češtine nie je to isté ako knihy. 


Vyhrané knihy
Tak toto bola prvá výhra v živote a som z výhry naozaj nadšená! Takže chcem poďakovať Moonlight a Lyn za to, že usporiadali naozaj skvelú letnú súťaž, v ktorej som sa dozvedela naozaj veľa ohľadom vydania a napísania knihy. 
Moja výhra je Hologram pre kráľa, za ktorú som v jednej súťažnej otázke hlasovala ako vhodnú výhru v prípade, že by sa na mňa to šťastie usmialo (a usmialo! :3). Knihu som si vybrala hlavne kvôli obálke, ktorá sa mi fakt páči a pôsobí na mňa tak tajomne, takže to bolo rozhodnuté! Ešte som ju nečítala, ale čo najskôr sa chcem do nej pustiť.


A aké úlovky pribudli tento mesiac vám? :) Pochváľte sa! :3

1 komentár :

  1. Džinsový denník mi snáď pribudne tento mesiac :3 Labyrint by som moc chcela. A Běžci mi pribudli tiež, aj dvojka, ktorú práve čítam. Je to moc fajn :D

    OdpovedaťOdstrániť

...